Tiskárny ,multifunkce   a spotřební materiál
Není nic jednoduššího než si vybrat  ?  Ano ale....
Vždy jde o peníze.  A dnešní komerční způsob podbízení se poutavou reklamou, případně neskutečnou slevou se může mnohdy vymstít a prodražit o tisíce, nebo dokonce desetitisíce korun . Tady platí, ne dvakrát, ale třikrát, ono okřídlené "Pospíchej pomalu" ( s nákupem tiskárny).
Primárně nejde snad až tak o výrobce a značku , jako o odpovědi na následující klíčové otázky , jejichž výsledek by měl stanovit jakýsi základní obraz o typu,technologii a ceně budoucí tiskárny či multifunkce.
Kancelář, firma,soukromý podnikatel, početná domácnost nebo domácí uživatel jedinec ?
Chci tisknout a kopírovat černobíle , barevně, dokumenty, fotky, jak často a v jakém množství ?
Tisknu a využívám tiskárnu průběžně - 3 až 4x za týden, nebo nárazově  2x za měsíc, případně jinak ?
Používám jen klasický kancelářský papír, případně tužší kancel papíry, nebo i jiné druhy materiálu (folie ap,)?
Na jakou dobu si tiskárnu či multifunkci  pořizuji ?  3 roky a déle ? Nebo je mi to jedno ?
Chci na tisku šetřit , nebo počítám s pevnou cenou stránky a chci kvalitu ?
Odpovědi a vyhodnocení těchto základních otázek by měly určit směr výběru vhodného zařízení. Ne vždy Vám správné a relevantní odpovědi poskytne e-shop.(nebo někdo kdo tiskárnu jen "používá"). Ostatně v mnoha směrech může znát zařízení pouze povrchně i prodávající.Dalo by se  napsat, že úplně nejlepším rádcem by mohl být "servisman"!
Spotřební materiál  .. Aneb "není papír jako papír"!
Poškozených, či zcela zničených tiskáren z důvodu nepoužití doporučených, či použití zcela nesprávných materiálů jsme za roky naší činnosti v rámci servisu viděli dost a dost. Zapečená polyetylenová folie na válci laserové tiskárny , byl nezapomenutelný zážitek. Je proto vhodné poradit se před použitím tiskárny k "netradičním tiskům", zda zařízení  podobné   "speciálnosti"zvládá a jaký materiál je nejvhodnější. Někdy "šetření na nákupu speciálních etiket může přijít i několikánásobně dráž .
e-shop- tiskárny