Pracovní stanice
Jak je to s pracovními počítači  v "klasické skříni" ?
Kvalitní pracovní stanice má stále své místo na "poli osobních počítaů". A to i přesto, že mnozí vizionáři a prognostici naší branže již roky hlásají "Do dvou let budou stolní počítače z 85-ti procent nahrazeny notebooky a tablety " atd. atp.  K jejich smůle je opak pravdou .
Obecně lze říci , že "vždy bude jisté procento uživatelů, kteří budou upřednostňovat stolní počítač před notebookem, či jiným mobilním strojem". Jednak velké organizace s ryze administrativní strukturou a provozem (banky, účetní firmy, auditoři, dispečinky, callcentra  a mnohé další. V druhé skupině se pak najdou i konzervativnější uživatelé používající počítač "pouze doma", třetí skupinou pak budou "fajnšmekři" - v oblastech počítačová grafika, zpracování videa, projektování a v neposlední řadě hráči počítačových her.
Vzhledem ke skutečnosti , že již více jak 20 let klasické pracovní stanice kompletujeme klientům "na míru" , si troufáme tvrdit, že "jistá praxe byla získána" a v tomto směru zcela jistě zaručí jak kvalitu , tak "správný zásah " z hlediska potřeb uživatele a jeho činností.
Klasické rozčarování nad "seriovou pracovní stanicí " do jejíhož nákupu se nechal zlákat uživatel formou "výhodné slevy", či jiným stylem někde na internetovém e-shopu jsme zažili mnohokrát. Ono smutné "S tímhle se nedá nic dělat, jen to můžete prodat a nahradit něčím jiným" jsme bohužel byli nuceni mnohokrát klientům sdělit.
Proto i v této kategorii platí "Pospíchej s nákupem pomalu".
Problematika této kategorie:
Měřítko výkonu

Mnohdy a mnohde jsou parametry a určité inzerované komponenty jen lákadlem na kupujícícho. Patrně by to tak být nemělo,ale prodává reklama a tak se tak děje.
Vyplatí se proto provést rozbor komponent a jejich vyváženost v konfiguraci ,aby byla jistota, že celý komplet bude fungovat tak, jak se od něj očekává.
Informace tohoto druhu jsou většinou volně dostupné na internetu, ne každý však má tu výdrž a chuťť se do této problematiky ponořit a bádat. S námi půjde onen rozbor a následný výběr "poněkud rychleji".
Kategorie pracovních stanic
Patrně by se o kategoriích pracovních stanic dala napsat celá kniha , ale to nejpodstatnější je většinou obecně platné a mělo by směrovat uživatele ke správnému cíli.

1.
Běžné kancelářské pracovní stanice naleznete v podstatě v nabídce na každém slušnějším e-shopu s počítači. I tady je dobré si rozvážit zda budu někdy něco chtít do počítače doplnit nebo přidat... a podle toho vybírat.
Pokud uvažujete o grafické stanici na úpravu fotek, videí , práci s grafikou, tak hledání  v e-shopech nemusí být korunováno úspěchem. Takovéto stanice se povětšinou stále kompletují na zakázku a "na míru" dle požadavků klilenta.

2.
Pracovní stanice pro hudbu a zvuk. Dnes není Hudba a zvuk  jen ono "cink" ozývající se z počítače při spuštění, případně pak střelba z nejnovější počítačové hry. Digitalizace zasáhla hudební studia stejně jako ostatní oblasti  a pro potřeby  hudebníka je více než nezbytné stavět sestavu "na míru".  Jen pojem "zvuková karta" je dnes na "světelné roky" vzdálen těm prvním, které vzniky pod označením Sound Blaster. Profesionální zvukové karty zvládnou celý orchestr hudebních nástrojů a tomu musí odpovídat i výkon připojeného počítače a dalších periferií. Kompletace takovýchto sestav není jen "o šroubováku" a "CD s instalací Windows", tady se přidává značné množství další "speciální techniky", v mnoha případech je nutná znalost i hudebních nástrojů, které budou v kombinaci se sestavou používány. 

Profesionální zvukové karty:
3. Pracovní stanice pro projektanty a designery Tato skupina uživatelů mnohdy inklinuje k počítačům značky APPLE, kde je pro tuto pracovní činnost "přívětivější prostředí" (řečeno slovy uživatele). Jde špíše o otázku zvyku a pohodlí pro práci. Obvzláště dnes, kdy jsou systémy po technické stránce takřka rovnocenné. Nicméně i pro tyto stanice platí požadavky na vysoký výkon, více monitorů, dostatečné množství prostoru pro ukládání dat. Specifické požadavky mohou být kladeny na typy grafických karet,množství paměti a další detaily .
V e-shopu naleznete onu "klasiku" pro běžnou práci , případně několik lepších strojů . Pokud však uvažujete o technice, která by měla profesionálně splňovat požadavky pracovního nástroje vaší profese v rozsahu 8 až 10 hodin denně,  po dobu minimálně dvou let - neváhejte nás kontaktovat , takové počítače se stejně jako kvalitní oblek "šijí na míru".
Pracovní stanice- e-shop