Kancelářský software
Jak a kudy na práci doma, v kanceláři, v terénu ?
 
Na první pohled se zdá otázka naprosto jednoduchá, jasná a lehce řešitelná, nicméně praxe stále ukazuje , že trocha zamyšlení nad problémem a ono pověstné "Dvakrát měř a jednou řež" platí i tady .

Velké společnosti , státní organizace a většina jejich partnerů mají koncepčně jasně daný směr - produkty Microsoftu. Organizace a osoby, které s nimi úzce spolupracují pak samozřejmě přebírají formáty dokumentů a "správu prostředí", takže lze předpokládat, že i v této oblasti bude Microsoft dominovat.

Častou otázkou klientů z prostředí malých firem je " Můžeme to řešit nějak jinak ?"  I když jsou dnes produkty Microsoftu k dispozici v paketech "for Home", "for Students" za velmi přijatelné ceny , počty techniky se zvyšují , uživatelé používají mnohde Smartphone, tablet, notebook i stolní počítač  a navrhnout a stanovit pravidla "jak kterou agendu řešit" bez klopotného přeformátovávání dokumentů a tabulek se někdy může stát obtížně řešitelným problémem. Otázka ceny pak také mnohde není nepodstatná.

Jak postupovat ?
e- shop Software
Microsoft Office
Apache OpenOffice
LibreOffice
QuickOffice
KingSoftOffice
V podstatě nelze dát univerzální radu a doporučení, jaký software vybrat, tak aby bylo obecně platné "vše funguje". Je na zvážení uživatele , případně týmu ve firmě jakým směrem se bude orientovat.
Microsoft Office - placená verze s dlouhou historií, dnes pro mnohé platformy (Ofice for Mac od Microsoftu je stále více rozšířený). Mobilní verze pro Windows Mobile , klasika ve verzích 2007,2010,2013 a Office 365 jsou stále na mnoha počítačích českých uživatelů
WordPerfect Office X7 - tuto variantu kancelářského balíku bude znát omezené množství uživatelů, nicméně si s nejznámějším "Officem" v podstatě v ničem nezadá, bohužel totéž platí i o ceně produktu. Uživatelé, kteří "cestují po světě" a mnohdy pracují  na "cizích počítačích" leckde v kancelářích obchodních společností  se s tímto produktem mohou setkat častěji. Corel Office je pak víceméně podproduktem této řady.
Apache Openoffice - snad nejznámější "multiplatformní" kancelářský balík , který je volně šiřitelný a můžete jej instalovat jak na platformu Windows,Linux tak na MAC či Android. Je velmi dobrým výchozím bodem, kdy můžete získat přehled o tom "jak přecházet" s aplikacemi, dokumenty a tabukami z prostředí Smartphone přes tablet- notebook  k osobnímu počítači v kanceláři a naopak.
LibreOffice - verze kancelářského software pro Linux a Android - určená pro "chytré telefony a tablety ,mající při dnešním množství mobilních zařízení značný počet příznivců. Na PC pod systémem Ubuntu i Windows.
PolarisOffice - jedna z mnoha verzí pro Android  dostupných na portálu Google.
KingSoftOffice - společnost Kingsoft vyvinula platformu  procházející v podstatě více operačními systémy  s mnoha možnostmi . Jen produktů pro platformu Windows je dvanáct počínaje produktem Office Suite  Professional ve verzích 2014,2013  v ceně od 70 USD. Office Suite Free je samozřejmě zdarma. K dispozici jsou verze pro Android, Android Tablet, for Samsung, atd.. Detaily naleznete na stránkách výrobce.
QuickOffice - oblíbená aplikace pro Andoid a iOS , která byla v roce 2012 odkoupena Googlem. Od roku 2014 již není rozvíjena, podporována a nabízena uživatelům, nicméně mnohde na internetu stále kolují verze k použití. Google ji nahradil kompletem Google Drive.
V případě, že plánujete rozšířit  použití kancelářských produktů a v návaznosti s nimi případně i další programová vybavení, není konzultace a analýza problematiky NIKDY ztrátou času. I kdyby se jen potvrdilo, že "VŠE JE SPRÁVNĚ" a vše bude fungovat, tak  investované prostředky stojí za toto zjištění.  Nutno dodat, že se nám za dobu naší činnosti ještě nepodařilo takto "přijít, zkontrolovat a konstatovat".

Analýza a konzultace nemusí být záležitostí týdnů, mnohastránkových elaborátů a sáhodlouhých diskuzí na "provozní témata". Mnohé lze řešit operativně, s přehledem a nenásilně, aby byl konečný efekt maximální a k plné spokojenosti klienta.
Stejně jako na této stránce, ani v e-shopu nelze nalézt veškeré produkty programového vybavení, které jsme schopni zákazníkům dodat, nainstalovat a zprovoznit na jednotlivých zařízeních. V případě, že nenaleznete to co hledáte, nebudete si jisti výběrem, funkčností, nebo čímkoliv jiným ... Neváhejte nás kontaktovat. I kdybychom požadované informace neměli k dispozici ihned, jsme schopni je v krátkém čase  získat, ověřit a případně dle Vašich požadavků aplikovat.
MS Office for i-Pad
Co instalovat ?
Fungují konverze ?
Podpora tiskáren ?
QuickOffice
PolarisOffice
Corell WordPerfectOffice