Kamerová ,dohledová a monitorovací pracoviště
Jak na kamerové systémy? :
Současnost je dohledovým systémům s množstvím kvalitních kamer příznivě nakloněna. Za předpokladu dodržení předpisů,norem a zákonů lze velice efektivně kamerový systém spojit se zabezpečením objektu . Mnohdy jsou kamerové systémy využíváné jen jako kontrolní pro nákupní centra, garáže,sklady  a jiné prostory .
Použít kameru přímo ve vlastním bytě je stále víceméně ojedinělé, pokud se tak ale stane, mnohdy se velice rychle dospěje k rozuzlení  doslova detektivních situací.
Ceny kamer nejsou dnes v řádu desetitisíců a statisíců ,pokud uživatel nevyžaduje extrémní technické parametry. Lze ji tedy v podstatě namontovat bez přemrštěných nákladů kamkoliv, kde může dojít "k problému".
Stejným efektem se pak vyznačují kamery pro auta, autobusy a jiné dopravní prostředky . Zkušeností je stále více a jednoznačně svědčí PRO instalaci takovýchto prostředků, pokud již nejsou běžně využívány.
Pevné dohledové systémy
Stejně jako cena kamer , klesla i cena LED obrazovek a vzhledem k výkonu a parametrům pak i ceny dalších komponent včetně samotných počítačů, které jsou pro tyto systémy nutností.
Obrazové pole , které se před osmi , či pěti lety prodávalo v řádu statisíců,dnes pořídíte za několik tisíc, až desítek tisíc , samozřejmě i v lepší kvalitě.

Ceny kamer rapidně klesají a mnohdy se vyplácí se nad instalací lépe zamyslet a přehodnotit primární návrhy a názory .Zkušenosti hovoří jednoznačně - pokud nemám záznam- nemám nic, pokud mám záznam - vždy jej můžu smazat pokud se nic nestalo, nebo neztratilo.
Kamerové systémy do vozidel, přívěsů a jinam
Nahradit zpětné zrcátko kamerou u luxusního vozu dnes není nic nového , či převratného. S klesající cenou pak užitnost takových systémů rychle stoupá  a najde uplatnění u vozidel s přívěsem, kamionů, přepravců vozidel, obytných přívěsů, ale dokonce i lodí a dalších.