Integrované kabeláže
Co Vám můžeme nabídnout ? :
Navrhnout kabeláž pro dnešní potřeby společnosti, firmy ,nebo i rodiny v novém objektu může být  záležitostí sdružující značné množství prvků, které spolu do nedávné doby naprosoto nesouvisely.
Naprojektovat a realizovat kabeláž pro počítačovou sí't  je v tomto směru dnes spíše MINIMUM.
V současnosti k tomuto minimálnímu základu přibývají hlavně prvky  vnější komunikace, aktivní i pasivní bezpečnosti objektu (zabezpečení a kamerový dohled) a pro objekty rodinné (ale mnohde i firemní - jako chaty, zařízení stavenišť, odloučená pracoviště a další), prvky, kterým se přezdívá termíny  jako "chytrá domácnost", případně "chytrá budova". Snad nejexpresivnější termín, který jsme kdy zaznamenali byl "moderní dům 21 století".

V čem jsou výhody takovýchto instalací a co nám mohou nabídnout z hlediska komfortu:

Vše co je v provozu podléhá jednomu standardu .. a se jedná o notebook, lednici, otevírání vrat, klimatizaci, nebo infra kamery. Takže z "chytrého mobilu" otevřete vrata garáže, zatáhnete žaluzie v pokojích, zatopíte v podkroví, zkontrolujete zda "zahradnická firma posekala trávník". Toto jsou činnosti, které v mnohých vyvolají pocit vázající se k termínu "snobárna"!!
Jenže ......
Do téhož mobilu může přijít zpráva o zkratu na elektrickém vedení  a nefunkčnosti chlazení, mrazáků, topení apod. V případě průtrže mračen, bouřky , nebo jen "zapomenutého kohoutku v koupelně" systém zahlásí problém a ušetří tak spoustu peněz a starostí. Pokud může reagovat samostatně - pozavírá okna ,střechu bazénu, větrací mřížky a jiné.
To poslední je ochrana majetku před zcizením, nebo zničením vandaly a zloději. Už jen instalované kamery s infra přísvitem na nedostupných místech objektu mnohdy potencionální "nezvané návštěvníky" odradí.  Pokud ne, je vhodné mít kamery umístěny v objektu jak viditelně, tak skrytě, aby poskytly o "narušiteli" co nejpřesnější obraz a informace.

Takováto varianta je pro projektanta rodinného domu, který nespolupracuje s odbornou firmou v této branži spíše noční můrou. Řešení celé konfigurace včetně zabezpečení napájení se dotýká jak stavení části, tak elektroinstalace, vnějšího vzhledu budovy ,konstrukce opláštění a dalších detailů. Nebývá proto vhodné se spokojit s oním klasickým " to rozhodneme potom"!!
Používané technologie :
Pro instalace a montáže sázíme na dlouhými lety osvědčené a prověřené značky (Panduit, Solarix, Belden, Cisco, Zyxel, APC a mnohé další běžnému spotřebiteli známé ( Sony, Samsung aj.).
Každá instalace je navrhována individuálně , neprovádíme tzv. Série. V mnoha ohledech má toto řešení své výhody(každá instalace je originál).
Instalovaná zařízení jsme schopni vzdálenou správou dohledovat a sledovat jejich bezchybný provoz podle dohodnutého scénáře.