Antiviry
Podceňované nebezpečí ? :
Z naší, a dalo by se říci, již mnohaleté praxe  máme zkušenosti  s faktem, že podceňování ochrany před viry, "trojany" a vším tím "nebezpečným smetím" se krutě nevyplácí.  Ať se jednalo o jedince, celé společnosti, skupiny uživatelů, vždy byl důsledek virového útoku na nezabezpečenou techniku natolik závažný, že znamenal omezení,případně i zastavení činnosti jedince,nebo společnosti na nezbytně nutnou dobu pro zajištění nápravy . Činnost s tím spojená pak jednoznačně znamenala vícenáklady jak pro jednotlivce, tak pro firmy.
Kolik to stojí ?
Argument, že "Placená antivirová licence"  je drahá  a vlastně zbytečná , je poměrně lichý. Stačí si přepočíst cenu jedné licence na jeden počítač  na tzv. Časovou jednotku - tj, hodinu práce na počítači.

Cena Eset Smart Security na 1 Pc  k 1.5. 2014 ..................... 2268 Kč na 24 měsíců
při této ceně je ochrana počítače po dobu měsíce v částce pod 100 Kč (94,50)
pro firmu ( pětidenní pracovní týden) pak denní zabezpečení pod 5 Kč (4,75 koruny)
průměr na jednu hodinu práce na počítači se pohybuje poté mezi 0,50 až 0,60 Kč , takže cena není argument!
Nejčastější chyby !!
Nejčastěji to je nedůslednost . Nemít antivir na všech počítačích ,které používám, nebo které mám ve firemní síti je v podstatě totéž jako "nemít antivir vůbec"
Velmí silně se podceňují  SMARTPHONY, tablety , mobilní telefony s různými klientskými nadstavbami a jiná netradiční zařízení jako GAMEBOYe,PlayStationy a další. Produkce je dnes tak ohromná , že detailní znalost  jednotlivých zařízení je téměř nemožná  a rozhodnout o zabezpečení nemusí být v daný okamžik vůbec jednoduché.
Podrobné informace naleznete na www.eset.cz
Velmi názorně prezentuje funkčnost a komplexnost antiviru Total security firmy Kaspersky následující logo . Jednotlivé symboly prezentují schopnost produktu postihnout s흻ový server,pracovní stanice,mobilní počítače,tablety ,smartphony,emailový server,správu certifikátů,pravidelnou kontrolu , aktualizace, rychlost a dostupnost podpory.

Při instalaci na jeden samostatný počítač je rozhodnutí na uživateli a může být vcelku snadné a následně i správné. V případě většího počtu zařízení různé technické úrovně je vhodné postupovat po dohodě s odborníkem. Konzulatce se v tomsto směru vždy vyplatí.
Není jenom ESET
Samozřejmě není k dipozici jen antivirus námi používaný a instalovaný zákazníkům. V mnoha ohledech vyhoví i jiné produkty .
To jaký produkt na jakou konfiguraci počítače  a pro jakého uživatele použít, je mnody téma na odbornou diskuzi s nejistým výsledkem. Obecně snad platí, že "vždy je lepší bytelný zámek na dveřích , než jen pouhá petlice. V tomto směru se také snažíme navrhovat užití AV našim klientům.